PŚ w Hochfilzen: Kolejny triumf Johannesa Boe

15:38, 14.12.2019 Julian Cieślak Aktualizacja: 16:07, 14.12.2019

Bezbłędny na strzelnicy Johannes Thingnes Boe zwyciężył bieg pościgowy mężczyzn w ramach Pucharu Świata w Hochfilzen. Kolejne miejsca na podium zajęli Alexander Loginov i Emilien Jacquelin, którzy także nie spudłowali.

Johannes Boe na trasę ruszył pierwszy i do mety także dotarł pierwszy. Norweg nie miał sobie równych zarówno w biegu, jak i na strzelnicy. 2. pozycję wywalczył Rosjanin Alexander Loginov, który także był bezbłędny, ale na linii mety stracił do młodszego z braci Boe 33,5 sek. 3. Emilien Jacquelin bez karnych rund ukończył bieg 40,5 sek. za zwycięzcą. Oprócz zawodników z pierwszej trójki, 20/20 na strzelnicy zanotował 4. Jakov Fak. 5. lokatę zajął Simon Desthieux, który dobiegł równo z Fakiem. Kolejne miejsca zajmowali zawodnicy, którzy do triumfatora stracili już ponad minutę, a byli to: Tarjei Boe, Lukas Hofer, Florent Claude, Quentin Fillon Maillet, natomiast czołową dziesiątkę zamknął Martin Fourcade z dwoma pudłami. Polacy nie startowali, ponieważ zajęli zbyt słabe miejsca w piątkowym sprincie.