PŚ w Hochfilzen. Kolejny przystanek biathlonistek. Jak spiszą się w Austrii?

Już w czwartek najlepsze biathlonistki wracają do rywalizacji. Pierwszy weekend Pucharu Świata odbył się w fińskim Kontiolahti. Tym razem przenosimy się do Austrii. W drugim  tygodniu  zmagań w tegorocznym Pucharze Świata zawodnicy będą rywalizować w Hochfilzen. Rywalizacja w Austrii rozpocznie się od czwartkowego sprintu. W sobotę panie będą rywalizować w biegu pościgowym, a w niedzielę w sztafecie.

W poprzednim sezonie na trasie sprintu w Hochfilzen najlepsza była Białorusinka Hanna Sola. Na drugim miejscu dobiegła Francuzka Justin Braisaz Bouchet . A trzecia była Marte Olsbu Roeiseland. Niestety Norweżki nie zobaczymy na starcie Pucharu Świata w Austrii. Jej absencja spowodowana jest kontuzją.

Świetny początek sezonu Polek

Nasze zawodniczki w dobrym stylu zainaugurowały sezon w Kontiolahti. Szczególne powody do zadowolenia ma Joanna Jekieła, która w Finlandii już w pierwszym konkursie zdobyła swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata. Swoją dobrą postawę biathlonistka zawdzięcza coraz lepszej formie strzeleckiej. 23- letnia zawodniczka w biegu na  dystansie 15 km była 28. W sprincie nasza młoda sportsmenka zajęła w Finlandii 35 miejsce. Do biegu pościgowego awansowała także  Anna Mąka. Tam obie Polki poprawiły swoje lokaty. Joanna Jakieła i Anna Mąka, awansowały względem biegu sprinterskiego i ukończyły zmagania odpowiednio na 26. i 32. pozycji.

Rywalizacja kobiet

W czwartek panie rozpoczną rywalizację w sprincie o 14.10. W konkursie zobaczymy cztery Polki. Będziemy mogli je zobaczyć z następującymi numerami startowymi: 12. Joanna Jakieła 34. Anna Mąka 64. Kamila Żuk 92. Natalia Sidorowicz  Fani biathlonu będą mogli obejrzeć konkurs na kanale TVP SPORT oraz w aplikacji.

Listy startowe

Źródło: Informacja własna