PŚ w Hochfilzen: Kaisa Makarainen triumfuję!

Kaisa Makarainen po raz kolejny potwierdziła swoją dobrą dyspozycję i zwyciężyła w sprincie na dystansie 7,5 km w austriackim Hochfilzen. Drugie miejsce we wczorajszych zawodach zajęła  Karin Oberhofer, a trzecie Tiril Eckhoff. Najlepszą z Polek startujących w zawodach okazała się Weronika Nowakowska – Ziemniak, która uplasowała się na 12 miejscu!

Pomimo jednego pudła na strzelnicy, Makarainen świetnie pobiegła przez co mogła się cieszyć z kolejnej wygranej w sezonie. Warto podkreślić, że dużo zawodniczek, które zostały sklasyfikowane w czołówce nie miały na swoim koncie niecelnych strzałów. Kaisa Makarainen wygrała z drugą włoszką Karin Oberhofer o 10 sekund. Dla Oberhofer było to pierwsze podium w karierze. Na trzecim miejscu uplasowała się zwyciężczyni sprintu z Oestersund, Norweżka -Tiril Eckhoff (strata: +29.9).

Po dwóch niecelnych strzałach – Daria Domraczewa musiała się zadowolić dopiero 8 miejscem. Jej strata do Makarainen wynosiła: +42.1.

Najlepszą z Polek we wczorajszych zawodach okazała się być Weronika Nowakowska – Ziemniak, która zajęła 12 miejsce. Zaliczyła ona jedno pudło na strzelnicy i na mecie zameldowała się z czasem gorszym od zwyciężczyni zawodów o 51 sekund. Na dalszych pozycjach uplasowały się pozostałe nasze reprezentantki: 26 miejsce – Magdalena Gwizdoń (1 pudło / strata: +1:26.7), 38 miejsce – Monika Hojnisz (1 pudło / strata: +1:35.4), 80 miejsce – Kinga Mitoraj (1 pudło / strata: +3:15.2). Najsłabiej z naszych reprezentantek, zaprezentowała się Krystyna Guzik, która zajęła dopiero 84 lokatę (strata: +3:24.9).