PŚ w Hochfilzen: Johannes Thingnes Boe wygrywa sprint!

Johannes-Thingnes-BoeDzisiaj odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w Biathlonie. Mężczyźni rywalizowali w biegu sprinterskim. Triumfatorem zawodów został Norweg Johannes Thingnes Boe.

Zwycięzca dobiegł na metę z czasem 24:34.9.Drugi uplasował się Simon Schempp (+14,3 s). Na najniższym stopniu podium znalazł się Niemiec  Andreas Birnbacher (17,9 s). Na “pechowym” czwartym miejscu był Dominik Landertinger (+22,5 s). Piąty był Jakov Fak. Chorwat reprezentujący barwy Słowenii stracił do zwycięzcy 22.9 sekund, oraz zaliczył jedno pudło. Szósty był Norweg Tarlei Boe (+26,7 s).

Bardzo słabo uplasowali się Polacy. Mateusz Janik był 90. (+3:34.8 s) (2 p). Na miejscu 94. znalazł się Łukasz Szczurek (+3:52.4 s) (4 p). Dodajmy, że Ci dwaj zawodnicy nie zdołali awansować do niedzielnego biegu pościgowego.

Źródło: biathlon.pl