PŚ w Hochfilzen. Dziś sztafeta kobiet i bieg pościgowy mężczyzn (listy startowe)

Fot. © Thonfeld/IBU

Po piątkowej rywalizacji sprinterskiej nadszedł czas na kolejny dzień pełen biathlonowych zmagań. Tym razem panie wezmą udział w biegu sztafetowym, panowie z kolei powalczą o pucharowe punkty w biegu pościgowym. Reprezentanci którego kraju będą mieć najwięcej powodów do dumy?

Fot. © Thonfeld/IBU

Piątkowe zmagania w Hochfilzen upłynęły pod znakiem niespodziewanych rozstrzygnięć. Najpierw w biegu sprinterskim kobiet swoje pierwsze w karierze zwycięstwo odniosła Białorusinka, Dzinara Alimbekava. Kilka godzin później z premierowego pucharowego tryumfu mógł cieszyć się Norweg, Johannes Dale.

Drugiego dnia rywalizacji w dobrze znanej fanom biathlonu miejscowości położonej w Tyrolu jako pierwsze na trasie pojawią się panie, które zmierzą się w drugim w tym sezonie biegu sztafetowym. Przypomnijmy, że przed tygodniem w konkurencji tej najlepiej spisała się drużyna Szwecji, bezpośrednio za którą uplasowały się zespoły: francuski oraz niemiecki. Polki zajęły wówczas trzynastą lokatę. W Hochfilzen na starcie mają pojawić się dwadzieścia trzy ekipy. W gronie faworytek są oczywiście drużyny, które znalazły się w pierwszej trójce na zawodach w Kontiolahti, a także między innymi reprezentacja Norwegii, która w ubiegłym roku wygrała wszystkie biegi sztafetowe rozgrywane w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Polki wystartują w składzie: Kinga Zbylut, Karolina Pitoń, Kamila Żuk oraz Anna Mąka. Na ich plastronach widniał będzie numer trzynasty. Oby okazał się dla nich szczęśliwy. Początek zmagań o godzinie 11:45.

Lista startowa biegu sztafetowego kobiet

Dokładnie trzy godziny po rozpoczęciu biegu sztafetowego pań na trasie w Hochfilzen pojawią się panowie, którzy stoczą zażarty bój o kolejny indywidualny pucharowy tryumf. Tym razem powalczą oni w biegu liczącym 12,5 kilometra i składającym się z czterech wizyt na strzelnicy. Jako pierwszy na trasę wyruszy zwycięzca piątkowego sprintu, Johannes Dale. 17 sekund po nim wystartuje Francuz, Quentin Fillon Maillet, zaś kolejne 12 sekund później inny reprezentant „Trójkolorowych” – Fabien Claude. Z numerem czwartym (i stratą 41 sekund do najlepszego w piątkowym biegu zawodnika) swe zmagania rozpocznie lider klasyfikacji Pucharu Świata, Johannes Thingnes Boe. 3 sekundy po Norwegu wystartuje z kolei tryumfator biegu pościgowego z Kontiolahti, Sebastian Samuelsson. W gronie sześćdziesięciu biathlonistów, którzy zakwalifikowali się do dzisiejszego biegu pościgowego, zobaczymy jednego Polaka. Honoru barw Rzeczypospolitej Polskiej bronić będzie Grzegorz Guzik. Urodzony w Suchej Beskidzkiej zawodnik pojawi się na trasie z numerem pięćdziesiątym piątym (strata ponad dwóch minut do Dale). Czy uda mu się wywalczyć kolejne pucharowe punkty w karierze?

Lista startowa biegu pościgowego mężczyzn

Źródło: informacja własna