PŚ w Hinzenbach. Niespodzianka w sobotnim konkursie. Kreuzer pogodziła faworytki

Screen: Eurosport

To był bardzo emocjonujący sobotni konkurs w Hinzenbach. Najlepsze zawodniczki ścigały się na odległości, ale ostatecznie najlepsza była Chiara Kreuzer. Na podium znalazły się też Eva Pinkelnig oraz Nozomi Maruyama.

Screen: Eurosport

Sporo radości miejscowym kibicom przyniosły w sobotę reprezentantki Austrii. A to wszystko dzięki podwójnemu zwycięstwu na czele z niespodzianką. Triumfowała Chiara Kreuzer, która uzyskiwała odległości 89 oraz 88,5 metra.

Austriaczki pokazały klasę na własnym terenie

Drugie miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Eva Pinkelnig, która po pierwszej serii była piąta (87,5 i 90 m). Dzięki temu Austriaczka wyraźnie umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na najniższym stopniu podium stanęła Nozomi Maruyama (91,5 i 90,5 m). O sporym pechu może mówić natomiast Ema Klinec. Słowence zabrakło tylko 0,01 punktu do trzeciej pozycji. Piątą lokatę zajęła rewelacja piątkowej rywalizacji – Nika Prevc (87 i 89,5 m). Z kolei na szóste miejsce spadła prowadząca po pierwszej serii Katharina Althaus (88,5 i 85,5 m).

Konkurs był niezmiernie wyrównany – pierwsze cztery zawodniczki zmieściły się w zaledwie jednym punkcie. Polki nie startowały.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj