PŚ w Hinzenbach: Maren Lundby poza konkurencją. Pech Kingi Rajdy

16:00, 02.02.2019 Jarosław Gracka Aktualizacja: 16:20, 02.02.2019

Liderka Pucharu Świata Maren Lundby odniosła pewne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Hinzenbach. Norweżka na podium wyprzedziła dwie Niemki: Juliane Seyfarth i Katharinę Althaus. Kinga Rajda była bliska swych pierwszych punktów w sezonie - zajęła 31. pozycję.

Zawodniczki na pierwszych siedmiu miejscach utrzymały swoje pozycje z pierwszej serii. Lundby miała tylko 0,5 pkt nad Seyfarth na półmetku zawodów po skoku na odległość 86 m, ale w drugim skoku nie dała szans konkurentkom. Powtórzyła jako jedyna wynik z pierwszej serii i osiągnęła notę 228,1 pkt. Seyfarth skoczyła 84,5 i 79,5 m i ukończyła zawody z notą 215,2 pkt. Dwa punkty mniej miała niedawna liderka PŚ - Althaus (81,5 i 79 m).

Za podium znalazła się rekordzistka jeśli chodzi o zwycięstwa w PŚ (ma ich więcej niż rekordzista wśród mężczyzn Gregor Schlierenzauer) - Japonka Sara Takanashi (83,5 i 79 m / 212,7 pkt). Dalsze miejsca zajęły Słowenka Nika Kriznar, najbardziej utytułowana zawodniczka w historii medalowanych imprez, czyli reprezentantka gospodarzy Carina Vogt, Norweżka Anna Odine Stroem, z tym że ona podzieliła miejsce siódme z awansującą z miejsca 10. Rosjanką Lidiją Jakowlewą. Pierwszą "10" uzupełniły kolejna zawodniczka, która dokładnie utrzymała swoje miejsce po pierwszej serii: Słowenka Ursa Bogataj oraz Austriaczka Chiara Hoelzl (spadek z pozycji ósmej).

Kinga Rajda skoczyła 73 m i osiągnęła notę 82,3 pkt. Do awansu zabrakło jej ledwie 1,6 pkt.