PŚ w Hinzenbach. Kanadyjka Alexandria Loutitt najlepsza w kwalifikacjach

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Puchar Świat pań w skokach narciarskich przeniósł się do Austrii. W dzisiejszych klasyfikacjach w Hinzenbach najlepsza okazała się Alexandia Loutitt.  Na drugim miejscu uplasowała się Nazomi Maruyama, a na trzecim Katharina Althaus.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Po zawodach w Willnge Pucharu Świata pań przeniósł się do austriackiego Hinzenbach. Dzisiejsze kwalifikacje okazały się bardzo emocjonujące. Różnice pomiędzy czołową piątką zawodniczek były niewielkie. Po skoku na 85.5 m najlepsza okazała się Alexandria Loutitt, która wyprzedziła o zaledwie 0,3 pkt Nozomi Maruyamę. Japonka z kolei pokonała o również 0,3 pkt trzecią Niemkę Katherine Althaus. Czwarta dziś była Anna Odine Stroem, a piąta Emma Klinec. Słowenkę a zwyciężczynią kwalifikacji dzieliło zaledwie 2 pkt.

Bez Polek

Podobnie jak w Willinge niestety w Hinzenbach na belce startowej nie zobaczyliśmy żadnej reprezentantki Polski. Pozostaje mieć nadzieję, że panie solidnie przygotowują się do  mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które niebawem rozpoczął się w Planicy. 

Już dziś o godz. 16:00 będziemy mogli obejrzeć rywalizację skoczkiń w Hinzenbach. W Austrii zaplanowano dwa konkursy.  Drugie zawody planowo mają się rozpocząć w sobotę 11 lutego o godz. 9:00. Zmagania można oglądać w EUROSPORT oraz aplikacji mobilnej PLAYER

Wyniki kwalifikacji

Źródło: Informacja własna