PŚ w Hinzenbach: Hoelzl najlepsza w kwalifikacjach, jedna Polka w konkursie

fot: skispringen-news.de

fot: skispringen-news.de

Chiara Hoelzl z Austrii wygrała kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego rozgrywanego w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Spośród reprezentantek Polski prawo startu w zawodach wywalczyła jedynie Kinga Rajda.

Po raz kolejny w trwającej edycji zmagań pucharowych najlepsza w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego okazała się Austriaczka, Chiara Hoelzl. O 4,7 punktu gorszą notę od reprezentantki gospodarzy uzyskała Norweżka, Maren Lundby. „Podium” serii kwalifikacyjnej uzupełniła Jacqueline Seifriedsberger z Austrii, która straciła do swej rodaczki 6,2 punktu. W pierwszej piątce znalazły się także kolejna z Austriaczek, Eva Pinkelnig oraz Japonka, Sara Takanashi.

Spośród podopiecznych trenera Łukasza Kruczka najlepiej spisała się Kinga Rajda, która po skoku na odległość 73,5 metra uplasowała się na dwudziestej ósmej lokacie (+29,6 pkt). Pozostałe reprezentantki Polski nie zdołały zakwalifikować się do dzisiejszego konkursu. Joanna Szwab w serii kwalifikacyjnej zajęła ostatecznie czterdzieste trzecie miejsce, Anna Twardosz – pięćdziesiąte drugie, natomiast Nicole Konderla musiała zadowolić się pięćdziesiątą dziewiątą lokatą.

Na godzinę 14:30 zaplanowano rozpoczęcie pierwszej serii konkursu.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna