PŚ w Hinzenbach: Chiara Hoelzl zwycięża, Rajda punktuje

15:55, 08.02.2020 Anna Felska Aktualizacja: 16:07, 08.02.2020

fot: skispringen-news.de

Za nami sobotnie zawody Pucharu Świata kobiet w Hinzenbach. Zwycięstwo odniosła Austriaczka Chiara Hoelzl. Na podium także Maren Lundby i Eva Pinkelnig. Kolejne punkty zdobyła Kinga Rajda, która ukończyła konkurs na 26. miejscu.

Hoelzl prowadziła już po pierwszej serii i skoku na 86 m. W drugiej poleciała najdalej - na 91 m i odniosła pewne zwycięstwo. Drugie miejsce po skokach na 85,5 i 88 m zajęła Maren Lundby. Norweżka do Austriaczki straciła aż 9,7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Eva Pinkelnig (86,5 i 86,5 m). Tuż za podium uplasowała się Sara Takanshi, która uzyskała 85 i 87 m. Na piątym miejscu wylądowała najlepsza z Niemiek - Katharina Althaus (85 i 84,5 m). W szóstce uplasowała się także Włoszka - Lara Malsiner (81,5 i 85,5 m). Siódme miejsce po dwóch skokach na 83 m zajęła Juliane Seyfarth. W czołowej dziesiątce na kolejnych miejscach znalazły się także: Lisa Eder (82 i 85 m), Jacqueline Seifriedsberger (83 i 82,5 m) i Nika Kriznar (81 i 83,5 m).

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyła reprezentantka Polski Kinga Rajda, która po skokach na 80 i 78,5 m zajęła 26. miejsce.