PŚ w Hinzenbach. 59. triumf Sary Takanashi. Groźny upadek norweskiej skoczkini

14:09, 07.02.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 14:34, 07.02.2021

Sara Takanashi odniosła 59. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Japońska skoczkini była dziś najlepsza podczas rywalizacji w Hinzenbach. Drugie miejsce zajęła Słowenka Nika Kriznar, a trzecie Norweżka Silje Opseth. Groźny upadek w serii finałowej zaliczyła Eirin Kvandal. Jedyna Polka w konkursie Kinga Rajda odpadła po pierwszej części zmagań.

Sara Takanashi potwierdziła dziś swój powrót do bardzo wysokiej formy. Zawodniczka z Japonii wygrała niedzielny konkurs na skoczni normalnej w Hinzenbach. Tym samym odniosła drugi triumf w sezonie, a pięćdziesiąty dziewiąty w całej karierze. Takanashi uzyskała najlepszą notę i w pierwszej, i drugiej serii. Drugie miejsce podczas dzisiejszych zmagań zajęła Nika Kriznar. Słowenka straciła do 24-letniej Japonki 3,1 punktu. Dużo większą stratę, wynoszącą 10,6 pkt, zanotowała trzecia Norweżka Silje Opseth.

Zaledwie 0,2 punktu do podium straciła czwarta Austriaczka Marita Kramer. Piątkę zamknęły ex aequo Maren Lundby oraz Irina Awwakumowa. Sara Takanashi miała nad nimi przewagę 14,4 pkt. Siódme miejsce zajęła Niemka Katharina Althaus. Dziesiątkę zamknęły trzy reprezentantki Austrii - odpowiednio Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hoelzl i Lisa Eder.

Groźny upadek w drugiej serii zaliczyła zdolna Eiril Kvandal. Niestety wyglądało to źle - Norweżka podjęła próbę uzyskania jak najlepszej odległości po obniżeniu belki, co skończyło się bardzo negatywnie. 19-latka po pierwszej serii była w gronie walczących o podium, ale po nieustaniu skoku spadła na piętnastą lokatę. Do konkursu zakwalifikowała się Kinga Rajda. Polka zajęła jednak ostatecznie 32. miejsce.