PŚ w Heerenveen: Podium sprinterów i inne świetne rezultaty Polaków

fot.sport.tvp.pl

fot.sport.tvp.pl
fot.sport.tvp.pl

Drużyna polskich sprinterów zajęła 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata panczenistów w Heerenveen. Poza tym możemy być zadowoleni z wyników naszych reprezentantów na 1500 metrów.

Polscy sprinterzy w składzie Artur Nogal, Piotr Michalski, Sebastian Kłosiński i Artur Waś o 0,61 sekundy przegrali z reprezentantami Stanów Zjednoczonych. Drugie miejsce zajęli Kanadyjczycy, którzy przegrali z Amerykanami o 0,32 sekundy. Dzisiejszy występ był pierwszym startem Polaków w sprincie drużynowym.

Nareszcie możemy być zadowoleni ze startów biało-czerwonych na królewski dystansie. W rywalizacji kobiet na 1500 metrów 5. lokatę zajęła Natalia Czerwonka. Polska panczenistka osiągnęła czas 1:57.29 i była wolniejsza blisko 2 sekundy od Ireen Wust. Holenderka wygrała z czasem 1:55.34. Na podium stanęły także Heather Bergsma i Miho Takagi. Druga z Polek Luiza Złotkowska zajęła 15. lokatę.

Polskie panczenistki zdominowały rywalizację w grupie B. Wygrała Katarzyna Woźniak (2:00.76), a trzecia była Katarzyna Bachleda-Curuś (2:00.82). Polki rozdzieliła Isabell Ost z Niemiec, która tylko o 0,02 sekundy przegrała z Woźniak. Zwycięstwo w grupie B biegu na 1500 metrów osiągnął Zbigniew Bródka. Mistrz olimpijski w tej specjalności wykręcił czas 1:47.82. Drugi z biało-czerwonych Sebastian Kłosiński zajął 8. pozycję.

15. miejscem musiał zadowolić się dzisiaj Jan Szymański. Przez co polski zawodnik zapisał na swoim koncie 14 punktów do klasyfikacji generalnej. Triumfował Kjeld Nuis przed Denisem Yuskowem i Patrickiem Roestem. W sprincie drużynowym kobiet wygrały Japonki wyprzedzając Rosjanki i Holenderki.

W dziesiątce w biegu masowym finiszowała Luiza Złotkowska, która zajęła 9. miejsce. Na 19. pozycji sklasyfikowana została Magdalena Czyszczoń. Niespodziewanie z Holenderką Irene Schouten wygrała Koreanka Bo-Reum Kim. Wśród mężczyzn najlepszy był Amerykanin Joey Mantia.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna/isuresults.eu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.