PŚ w Hakubie: Kristjan Ilves zwycięzcą rundy prowizorycznej

11:11, 02.02.2018 Kamil Karczmarek

Hakuba to ostatni przystanek Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przed igrzyskami olimpijskimi. Do Japonii nie przyjechało wielu zawodników, którzy pojadą na igrzyska, w tym reprezentanci Polski.

Przed zawodami tradycyjnie rozegrano rundę prowizoryczną, z której wszyscy zawodnicy zakwalifikowali się do konkursu. Na starcie stanęło bowiem 38 zawodników, a zdyskwalifikowany został Austriak Christian Deuschl. Najdłuższym skokiem rundy prowizorycznej popisał się Norweg Sindre Ure Soetvik, który skoczył 132,5 metra. Norweski kombinator miał jednak świetne warunki, przez co od jego noty odjęto aż 14,5 punktu (najwięcej ze wszystkich zawodników) i zajął on 5. miejsce.

Drugą odległość uzyskał zwycięzca rundy prowizorycznej Kristjan Ilves. Estończyk skoczył 131,5 metra i o 3,1 punktu wyprzedził Akito Watabe. Japończyk wylądował na 129 metrze. W Hakubie Watabe będzie walczył o prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed igrzyskami olimpijskimi z Janem Schmidem. Norweg w rundzie prowizorycznej po skoku na odległość 130 metrów zajął 3. pozycję.