PŚ w Falun. Wygrana Szwedów przed własną publicznością, słaby występ Polaków

Reprezentacja Szwecji w składzie: Calle Halfvarsson, Moa Ilar, Edvin Anger i Jonna Sundling zwyciężyła w sztafecie mieszanej 4×5 km w Falun. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Niemcy. Polacy zajęli przedostatnie miejsce z prawie pięciominutową stratą do pierwszego miejsca. 

Screen Metro

Konkurencja sztafety mieszanej w biegach narciarskich zadebiutowała w 2002r. i na długo zniknęła z kalendarza PŚ. Dopiero w ubiegłym roku rozegrano ją po raz drugi, właśnie w szwedzkim Falun. Wówczas triumf odnieśli Amerykanie. 

Tym razem niepokonani okazali się reprezentanci gospodarzy. Szaleńcze tempo rywalizacji na pierwszej zmianie nadał Halfvarsson, a końcówkę fantastycznie rozegrała Sundling. Druga linię mety przecięła Anne Kjersti Kalvaa, która zwieńczyła pracę zespołu w składzie: Nyenget, Weng i Krueger. O trzeciej lokacie zdecydował fotofinisz, na którym lepsza okazała się reprezentacja Niemiec występująca w obsadzie: Kuchler, Henning, Sossau i Carl. Bardzo długo na prowadzeniu ostatniej zmiany utrzymywał się włoski zespół, ale Francesca Franchi nie dała rady na ostatnich metrach i przyprowadziła sztafetę na 5. miejscu.

Polski zespół złożony z Dominika Burego, Izabeli Marcisz, Macieja Staręgi i Moniki Skinder został sklasyfikowany na 16. pozycji ze stratą 4:56.5 i wyprzedził tylko Australię. 

Wyniki