PŚ w Falun. Sundling pokonana na ostatniej prostej. Bezkonkurencyjny Klaebo

Kristine Stavas Skistad i Johannes Klaebo wygrali rywalizację sprinterską stylem dowolnym w szwedzkim Falun. Drugie miejsce wśród pań zajęła Jonna Sundling, a trzecie Maja Dahlqvist. U panów podium uzupełnili Erik Valnes i Federico Pellegrino. Maciej Staręga zakończył rywalizację na ćwierćfinale.

Screen Metro

Zawodna taktyka 

Jonna Sundling od eliminacji rozdawała karty i czuła się bardzo pewnie. Nie inaczej wyglądało to w biegu finałowym. Szwedka narzuciła piorunujące tempo na pierwszym podbiegu i odskoczyła rywalkom. Jej tempo starała się wytrzymać Kristine Skistad, ale reszta stawki traciła już sporo. Na wjeździe na stadion Norweżka nadrobiła parę metrów i wychodząc na finiszowe metry zrównała się z reprezentantką gospodarzy. Ostatnia prosta należała tylko do Skistad, która wygrywając, odniosła swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie. 

Szansy na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej PŚ nie wykorzystała Jessie Diggins. Amerykanka podzieliła los obecnej liderki Tiril Udnes Weng, która odpadła w ćwierćfinale.

Wyniki kobiet

Król jest tylko jeden

Bez niespodzianek zakończyła się walka panów. W odróżnieniu od kobiecego biegu, rywalizacja toczyła się w wolnym tempie, nikt nie podejmował próby ataków aż do końca, gdy na prowadzenie wyszedł Klaebo, nie dając szans rywalom. Tym samym Norweg wygrał po raz 17. w tym sezonie i jest coraz bliżej triumfu w klasyfikacji generalnej PŚ. Na 18. pozycji został sklasyfikowany Maciej Staręga, który w swoim ćwierćfinale zajął 4. miejsce i na tym etapie zakończył swój udział. 

Wyniki mężczyzn