PŚ w Falun: Norwegowie najlepsi w eliminacjach sprintu, Maciej Staręga w ćwierćfinale

maciejstarega001

Marit Bjoergen i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali eliminacje sprintu stylem dowolnym w szwedzkim Falun. Norweżka wyprzedziła Hannę Falk i Sophie Caldwell, a Norweg Federico Pellegrino i Siergieja Ustiugowa. Maciej Staręga był 27.

Sprint K:

Marit Bjoergen wygrała eliminacje sprintów dowolnym z czasem 3:00,64 min. Norweżka o zaledwie 0,08 sek wyprzedziła Szwedkę Hannę Falk. Nieco większą stratę miała Amerykanka Sophie Caldwell, która minęła linię mety z wynikiem 3:01,87 min. Na czwartej pozycji w kwalifikacjach uplasowała się obrończyni kryształowej kuli za sprint – Maiken Caspersen Falla. Norweżka straciła do swojej utytułowanej rodaczki półtorej sekundy. Do ćwierćfinału zakwalifikowały się także: Ingvild Flugstad Oestberg (8. wynik), Heidi Weng (15. wynik), Krista Parmakoski (24. wynik) czy Kikkan Randall (25. czas).

Polki nie startowały.

Wyniki

Sprint M:

Eliminacje sprintu mężczyzn wygrał Johannes Hoesflot Klaebo. 20-letni Norweg po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony w sprincie i uzyskał wynik 2:34,49. Drugie miejsce zajął Włoch Federico Pellegrino a trzecie Rosjanin Siergiej Ustiugow. Obaj biegacze stracili do Klaebo niewiele ponad sekundę.

W ćwierćfinale wystąpi także Maciej Staręga. Polak ukończył eliminacje z 27. rezultatem, tracąc do zwycięzcy siedem sekund.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.