PŚ w Falun: Komplet Polaków w konkursie! Kamil Stoch najdalej!

Właśnie zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Falun. Kwalifikacje wygrał Słoweniec Jernej Damjan (122 m) przed Anssim Koivurantą (120,5m) i Maciejem Kotem (120,5 m). W pierwszej dziesiątce oprócz Macieja Kota na szóstym miejscu znalazł się Dawid Kubacki (119,5 m) a na dziesiątym Jan Ziobro (116,5m). Do konkursu zakwalifikował się również Piotr Żyła (113,5 m) oraz Klemens Murańka (111 m). 
Ponownie Kamil Stoch nie dał rywalom żadnych złudzeń. W gronie tych zawodników, którzy kwalifikację do konkursu mieli zapewnioną, nasz podwójny mistrz olimpijski poszybował w pięknym stylu na odległość 129,5 m. Z dobrej strony pokazali się również Austriacy Gregor Schlierenzauer oraz Thomas Diethart, którzy uzyskali 124 m. Z udziału w kwalifikacjach zrezygnował Noriaki Kasai i Anders Bardal.
Już jutro o godz. 16:30 początek konkursu! Zapowiadają się wielkie emocje z Polakami i Kamilem Stochem w roli głównej. Czy nasz mistrz znów okaże się bezkonkurencyjny? Trzymamy kciuki! 
foto: berkutschi.com 
Anna Felska 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.