PŚ w Falun: Bolszunow najlepszy na 15 km, świetny występ reprezentanta Andory

aargauerzeitung.ch

Aleksander Bolszunow wygrał bieg na piętnaście kilometrów techniką dowolną. Drugie miejsce zajął Martin Sundby, a trzecie Didrik Toenseth. Na uwagę zasługuje pozycja w czołowej dziesiątce Andorczyka Esteve Altimirasa. Najlepszy z Polaków Dominik Bury ukończył zawody na czterdziestym siódmym miejscu.

O zwycięstwo bój toczyli Martin Jonsrud Sundby i Aleksander Bolszunow. Trzecia pięciokilometrowa pętla należała jednak do Rosjanin, który odniósł triumf w dzisiejszych zawodach. Norweski mistrz świata straciła do Bolszunowa niespełna dziewięć sekund. Na podium zawody ukończył również Didrik Toenseth z większą już stratą do zwycięzcy – 17,7 s. Poza podium znaleźli się czwarty Sjur Roethe (+32,2), a czołową piątkę zamknął Andrey Larkow (+41,3). W czołowej ósemce uplasowali się również Norweg Simen Krueger (+44,6), Rosjanin Aleksiej Czerwotkin (+52,1) oraz Brytyjczyk Andrew Musgrave (+1:03,3).

Świetny wynik osiągnął Ireneu Esteve Altimiras. Andorczyk osiągnął najlepszy rezultat w karierze – uplasował się na dziewiątej lokacie. Czołową dziesiątkę zamknął Dario Cologna. Dominik Bury uplasował się w piątej dziesiątce, na miejscu czterdziestym siódmym. Kamil Bury wyprzedził tylko jednego rywala i był 65. Maciej Staręga nie pojawił się na starcie.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.