PŚ w Engelbergu. Znamy składy skoczków na ostatnie zmagania przed Turniejem Czterech Skoczni

Fot. M. Król

Weekend w Engelbergu jest ostatnim przystankiem Pucharu Świata w skokach narciarskich, przed przerwą świąteczną. Na szwajcarskiej skoczni Gross-Titlis-Schanze rozstrzygną się dwa konkursy indywidualne mężczyzn. Start ten będzie jednocześnie ostatnim sprawdzianem w zawodach najwyższej rangi przed 71. Turniejem Czterech Skoczni.

Fot. M. Król

Rywalizacja w niemieckim Titisee-Neustadt zakończyła się triumfem Anze Laniska, w drużynach mieszanych Austrii oraz Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski z położonej w Badenii-Wirtembergii miejscowości wyjechał umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Pucharowym przystankiem przed Turniejem Czterech Skoczni jest Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu. Punkt konstrukcyjny obiektu usytuowany jest na 125 m, a jej rozmiar wynosi 140 m. Podczas zeszłorocznych zmagań na najwyższym stopniu podium stawali tutaj Niemiec Karl Geiger oraz Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Mistrz wraca do Pucharu Świata

Już przed rozpoczęciem sezonu pojawiały się informacje, że do zimowej rywalizacji Simon Ammann dołączy dopiero przed własną publicznością. Wszystko z powodu potrzeby dłuższej przerwy po sezonie olimpijskim, ale i zaległości, jakie podczas przygotowań musiał nadrobić. Teraz czterokrotny mistrz olimpijski powraca do zawodów najwyższej rangi. Szwajcarską kadrę zasili wraz z Gregorem Deschwandenem, Killianem Peierem oraz Dominikiem Peterem, co oznacza, że gospodarze nie wykorzystają kwoty krajowej.

Biało-Czerwoni bez zmian

Skład reprezentacji Polski został ogłoszony przez Thomasa Thurnbichlera już wcześniej. Zgodnie z przewidywaniami w Engelbergu wystąpi siódemka Biało-Czerwonych, która rywalizowała przed tygodniem w Titisee-Neustadt. A zatem o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata powalczą: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch.

Składy pozostałych ekip:

Norwegia: Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Bendik Jakobsen Heggli, Kristoffer Eriksen Sundal, Robert Johansson, Johann Andre Forfang

Japonia: Ryoyu Kobayashi, Yukiya Sato, Naoki Nakamura, Junshiro Kobayashi, Keiichi Sato, Ren Nikaido

Austria: Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Stefan Kraft, Daniel Tschofenig, Jan Hoerl, Markus Mueller

Niemcy: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Andreas Wellinger

Słowenia: Ziga Jelar, Lovro Kos, Anze Lanisek, Domen Prevc, Peter Prevc, Timi Zajc

Finlandia: Antti Aalto, Niko Kytoesaho

Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes

Stany Zjednoczone: Decker Dean, Casey Larson

Czechy: Radek Rydl, Frantisek Lejsek

Kazachstan: Danił Wasiljew, Sabirżan Muminow

Włochy: Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Alex Insam

Rumunia: Daniel Andrei Cacina, Andrei Feldorean

Estonia: Kevin Maltsev

Ukraina: Witalij Kaliniczenko, Jewhen Marusiak

Źródło: informacja własna