PŚ w Engelbergu: Trzydziesta czwarta wygrana Kamila Stocha

fot. J. Jędrasiak

Kamil Stoch wrócił na szczyt. Trzykrotny mistrz olimpijski okazał się najlepszy podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. Na podium stanęli także Stefan Kraft oraz Karl Geiger. Punkty wywalczyło dzisiaj czterech Polaków.

Stoch prowadził już po pierwszej serii dzisiejszego konkursu w Engelbergu. Wicemistrz świata z Seefelduzyskał aż 138 metrów i prowadził z przewagą 4,5 punktu nad Stefanem Kraftem (134,5 m) oraz 7 punktów nad Karlem Geigerem (133,5 m). W drugiej turze mocny cios zadał Austriak, który osiągnął 137,5 metra. Kamil Stoch lądował 1,5 metra bliżej, ale przewaga po pierwszej serii i wysokie noty wystarczyły do triumfu z przewagą 1,7 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Karl Geiger. Niemiec w drugiej rundzie skoczył 135 metrów. Na czwarte miejsce awansował Ryoyu Kobayashi. Japończył był dopiero jedenasty po pierwszej serii. Piąty był Marius Lindvik, szósty Johann Andre Forfang, a siódmy Daniel Huber.

W czołowej dziesiątce sklasyfikowany został jeszcze Piotr Żyła. Polak po skokach na 133,5 oraz 130,5 metra zajął ósmą lokatę. Za nim uplasowali się Robert Johansson oraz Pius Paschke. Ten ostatni zaliczył tym samym najlepszy wynik w swojej karierze. Punkty zdobyło jeszcze dwóch Polaków. Dawid Kubacki zajął dwudziestą drugą lokatę. Stefan Hula ukończył zmagania na dwudziestym piątym miejscu. Po konkursie na czoło klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wysunął się Stefan Kraft. Kamil Stoch awansował na piąte miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.