PŚ w Engelbergu: Treningi dla Kobayashiego i Krafta

Po dłuższej przerwie, spowodowanej odwołaniem konkursów w Titisee-Neustadt, zawodnicy wreszcie zameldowali się na skoczni. Podczas treningów przed dzisiejszymi kwalifikacjami najlepsi okazali się Ryoyu Kobayashi i Stefan Kraft. 

Zawodnicy rozpoczęli zmagania z czternastej belki startowej. Wszyscy oddali swoje skoki przy równych, w miarę korzystnych warunkach. W pierwszej serii treningowej najlepszy wynik uzyskał Ryoyu Kobayashi, który skokiem na 136,5 metrów wyprzedził kolejno Richarda Freitaga ( 135 m) i Michaela Hayböcka (131 m). Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła, który skoczył 129 metrów i dało mu to piątą lokatę. Na dziewiątym miejscu uplasował się Dawid Kubacki ( 128 metrów), a najlepszą dziesiątkę zamknął Kamil Stoch ( 126 m). Jakub Wolny znalazł się na trzynastej pozycji ( 126 metrów), Stefan Hula na piętnastej (126.5 m),  a Maciej Kot był dwudziesty piąty ( 122 m).

W drugim treningu zwyciężył Stefan Kraft ( 134 m), przed Richardem Freitagiem ( 134 m) i Robertem Johanssonem ( 133.5 m). Wśród Polaków najwyżej sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który skokiem na 128.5 metra zagwarantował sobie siódmą lokatę. Kamil Stoch był dziewiąty ( 128.5 m), a Piotr Żyła dziesiąty ( 128 m). Na dwudziestym trzecim miejscu znalazł się Maciej Kot ( 124.5 m), oczko niżej był Stefan Hula ( 123.5 m), a tuż za nimi Jakub Wolny ( 123.5 m). Ze swojego skoku zrezygnował Ryoyu Kobayashi.

Pełne wyniki treningów 

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 18.00.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.