PŚ w Engelbergu. Świetne skoki Polaków w serii próbnej. Granerud potwierdzi dyspozycję?

Halvor Egner Granerud wygrał serię próbną przed pierwszym konkursem w Engelbergu. Drugie miejsce zajął Manuel Fettner, a trzecie najlepszy z Polaków Piotr Żyła. Czterech podopiecznych Thomasa Turnbichlera uplasowało się w czołowej dwunastce. 

fot. Bobo

Seria próbna potwierdziła, że Halvora Egnera Graneruda stać w Engelbergu na zwycięstwo. Norweg po znakomitych kwalifikacjach oddał świetny pierwszy sobotni skok przed konkursem. Wylądował na 132 metrze. O metr lepszą odległość uzyskał drugi Manuel Fettner, który stracił tylko 0,2 punktu do Halvora. Z pewnością reprezentantom Norwegii i Austrii w walce o triumf przeszkodzić zamierzają biało-czerwoni zawodnicy. Czterech z nich ukończyło serię próbną w czołowej dwunastce.

Najlepiej z nich zaprezentował się trzeci Piotr Żyła, który uzyskał odległość 134 metrów i stracił do Graneruda niespełna trzy punkty. Piąte miejsce zajął lider Pucharu Świata Dawid Kubacki po próbie na 133 metr. Bardzo dobre skoki oddali także Paweł Wąsek i Kamil Stoch, którzy zostali sklasyfikowani odpowiednio na 11 i 12 lokacie. Wąsek wylądował na 131 metrze, Stoch poleciał dwa metry dalej. Niestety spodziewanie dużo słabiej spisali się 41 Jakub Wolny oraz 43 Aleksander Zniszczoł.

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

Obserwuj