Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

W treningu rozegranym przed kwalifikacjami do pierwszego konkursu PŚ w Engelbergu najwyższą dyspozycję zaprezentował Kamil Stoch! W czołowej trójce “wylądowali” również Peter Prevc i Marius Lindvik.

Z uwagi na mały zapas czasu przed konkursem, w sobotę przeprowadzono jednoseryjny trening. Przypomnijmy, że zarówno trening, jak i kwalifikacje miały odbyć się w piątkowy wieczór, jednak pogoda pokrzyżowała organizatorom plany.

W treningu rozegranym na Gross-Titlis Schanze (HS 140) najlepszą formę zaprezentował Kamil Stoch, który oddał skok na 138. metr obiektu. Z drugim najlepszym wynikiem uplasował się Słoweniec, Peter Prevc, który uzyskał 133,5 metra. Trzecie miejsce wywalczył Norweg, Marius Lindvik, dzięki próbie o długości 132. metrów. W czołowej piątce znaleźli się również kolejno: Robert Johansson (132,5 m) oraz Philipp Aschenwald (128,5 m).

Kolejnym najwyżej sklasyfikowanym po Kamilu Stochu Polakiem był Dawid Kubacki, który uzyskał 132. metry, co dało mu 6. lokatę. Pozostali podopieczni Michała Doleżala spisali się następująco:  15. miejsce – Piotr Żyła (132,5 m), 28. miejsce – Maciej Kot (129 m), 34. miejsce – Stefan Hula (123,5 m), 38. miejsce – Jakub Wolny (123 m), 55. miejsce – Klemens Murańka (113 m).

Kwalifikacje do konkursu rozpoczną się o 14:30, zaś początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na 16:00.

Pełne wyniki treningu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.