PŚ w Engelbergu: Stephan Leyhe najlepszy w serii próbnej, świetne skoki Stocha i Żyły

Stephan Leyhe okazał się najlepszy w serii próbnej przed indywidualnym konkursem Pucharu Świata w Engelbergu. Niemiec uzyskał aż 137 metrów. W czołowej trójce znaleźli się także Kamil Stoch (135 m) oraz Piotr Żyła (134 m). Lider klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashi zajął czwarte miejsce.

Za nami seria próbna przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w Engelbergu. Najlepszy okazał się Niemiec Stephan Leyhe, który z dwudziestej bramki startowej uzyskał 137 metrów. Dwa metry bliżej lądował Kamil Stoch, ale nasz zawodnik jechał z krótszego o jedną belkę najazdu na próg. W efekcie stracił do rywala zaledwie 0,3 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się kolejny z naszych zawodników – Piotr Żyła. Wiślanin skoczył metr krócej od Stocha. Czwarty był lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi, który skoczył 129 m z 18. bramki startowej. Piąty Austriak Stefan Kraft (132 m).

Na kolejnych miejscach znaleźli się Markus Eisenbichler (130 m), Daniel Huber (133 m), Jewgienij Klimow (131,5 m), Killian Peier (128,5 m), Karl Geiger (129 m) oraz Robert Johansson (130,5 m).

Jakub Wolny był kolejny z naszych reprezentantów. Obok jego nazwiska na liście wyników widzimy 129 metrów. To dało dziewiętnastą lokatę. Dwudziesty szósty był Maciej Kot (124 m), tuż przed Dawidem Kubackim (124 m), zaś trzydziesty drugi – Stefan Hula (125 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.