PŚ w Engelbergu: Skoczkowie wracają do rywalizacji. Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

weltcup-engelberg.ch

(fot.weltcup-engelberg.ch)

Po dwóch tygodniach oczekiwania skoczkowie narciarscy wreszcie wracają do rywalizacji w cyklu Pucharu Świata. Najlepsi zawodnicy globu powalczą w szwajcarskim Engelbergu, gdzie odbędą się ostatnie konkursy przed prestiżowym Turniejem Czterech Skoczni. W piątkowe popołudnie rozegrane zostaną oficjalne treningi i kwalifikacje.

W Engelbergu jeszcze do niedawna alarmowano o problemach ze śniegiem, ale te zażegnano najpierw dzięki świetnej postawie organizatorów, a następnie przez śnieżycę, która nawiedziła to urokliwe miasteczko, przykrywając skocznię Titlis warstwą białego puchu. Na kolejne dni zapowiadane jest delikatny wzrost temperatury w Szwajcarii, ale to nie powinno już przeszkodzić w rozegraniu zawodów.

Na starcie dzisiejszych treningów i kwalifikacji stanie 63 zawodników. Polacy zaprezentują się w składzie: Maciej Kot (nr 20), Stefan Hula (nr 34), Jakub Wolny (nr 43), Dawid Kubacki (nr 50), Kamil Stoch (nr 61) i Piotr Żyła (nr 62). W Engelbergu nie zabraknie też ich największych rywali: Ryoyu Kobayashiego (nr 63), Johanna Andre Forfanga (nr 60), czy Karl Geiger (nr 58).

PEŁNA LISTA STARTOWA

Treningi w Engelbergu rozpoczną się o godzinie 16:00, a kwalifikacje o 18:00. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne.

Źródło: fis-ski.com, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.