PŚ w Engelbergu: Kraft wygrywa kwalifikacje, świetne skoki Kubackiego i Kota

Za nami kwalifikacje do Pucharu Świata w Engelbergu, które wygrał Stefan Kraft. W jutrzejszych zawodach zobaczmy sześciu Polaków. 

Zwycięzca kwalifikacji uzyskał najlepszą ze wszystkich skoczków odległość 134,5 m. Na 2. miejscu znalazł się lider Pucharu Świata Richard Freitag, który uzyskał 132 m. Tuż za nim uplasował się kolejny Niemiec Marcus Eisenbichler skacząc 128 m. Dosyć niespodziewane na wysokich miejscach znaleźli się Halvor Egner Granerud, który przy skoku na 127,5 m zajął 6. pozycje oraz Gregor Schlierenzauer, który był 7. przy uzyskaniu 133 m.

Najlepiej z naszych skoczków spisał się Dawid Kubacki, który przy silnym wietrze z tyłu skoczni uzyskał 128,5 m. Na 5. miejscu znalazł się Maciej Kot, który po słabszych skokach treningowych przełamał się w kwalifikacjach, lądując na 130 m. Z dobrej strony pokazał się Stefan Hula, który lądując 127,5 m, zajął dobre 9. miejsce. Słabiej spisali się pozostali Polacy. Piotr Żyła ex aequo z Karlem Geigerem zajął dalekie 17. miejsce (125 m). Rozczarował Kamil Stoch, który po raz kolejny mocno spóźnił skok, skacząc tylko 122 m, co dało 37. pozycje. 40. miejsce zajął Jakub Wolny, który wylądował na 121 m.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.