PŚ w Engelbergu. Ryoyu Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach. Pięciu Polaków z awansem

18:02, 17.12.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 18:47, 17.12.2021

Ryoyu Kobayashi triumfował w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Wirtualne podium uzupełnili Timi Zajc i Jan Hoerl. Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który uplasował się na piątej pozycji. Do zawodów awansowało pięciu Biało-Czerwonych.

Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata okazał się najlepszy w piątkowych kwalifikacjach. Ryoyu Kobayashi uzyskał 136,5 metra, co pozwoliło mu na wygraną z przewagą 3,2 punktu nad zajmującym drugie miejsce Timim Zajcem. Słoweńcowi zmierzono identyczną odległość co Japończykowi. Wirtualne podium uzupełnił Jan Hoerl, który wylądował metr bliżej. Czwarty był Robert Johansson, piąty Kamil Stoch, a szósty Marius Lindvik. W czołowej dziesiątce uplasowali się także Peter Prevc, Killian Peier, Halvor Egner Granerud i obecny lider Pucharu Świata Karl Geiger.

Sobota bez Żyły i Murańki

Poza Stochem awans do sobotniej rywalizacji indywidualnej uzyskało jeszcze czterech reprezentantów Polski. Z niezłej strony zaprezentował się Andrzej Stękała, który zakończył rundę kwalifikacyjną na dziewiętnastej pozycji. Miejsce 33. zajął Paweł Wąsek, a 42. Jakub Wolny. Sześć lokat niżej uplasował się Dawid Kubacki. W jutrzejszym konkursie nie obejrzymy dwóch Biało-Czerwonych, którzy przystąpili do kwalifikacji. Są nimi Piotr Żyła i Klemens Murańka, którzy w kwalifikacjach byli odpowiednio 60. i 55.

Pełne wyniki kwalifikacji

Sobotni konkurs indywidualny wystartuje o 16:00. Na godzinę wcześniej jest zaplanowana seria próbna.