PŚ w Engelbergu: Polacy powtórzą wyczyn z Lillehammer? (lista startowa)

kamil-stoch-belka2

Puchar Świata przeniósł się z Norwegii do Szwajcarii, gdzie już jutro w Engelbergu odbędzie się pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych. W Lillehammer w drugim konkursie Polacy zdominowali podium. Czy tak będzie również i tym razem?

Na zmodernizowanej skoczni w Engelbergu w dniach 17.12 – 18.12.2016 r. odbędą się dwa konkursy indywidualne z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po treningach i kwalifikacjach największą szansę na wygraną ma Michael Hayboeck. Austriak wydaje się, że wraca do dobrej formy. Wygrał kwalifikacje przed jutrzejszymi zawodami oraz zdominował treningi. Bardzo dobre na skoczni spisywał się również Dawid Kubacki. Polak w kwalifikacjach uplasował się tuż za Hayboeckiem. Najważniejsze pytanie jakie zadają sobie polscy kibice brzmi: Czy Polacy powtórzą wyczyn  z Lillehammer? Przypomnijmy, że w miniony weekend w niedziele Kamil Stoch wygrał zawody, a Maciej Kot zajął drugie miejsce. Statystyki są po naszej stronie. Na skoczni w Engelbergu zawsze naszym reprezentantom dobrze się skakało. To właśnie tutaj przeważnie dochodziło do pozytywnych przełomów w naszej kadrze. Mimo, że skocznia się zmieniła to i tak istnieje duża szansa na sukces polskich skoczków.

Na starcie jutrzejszych zawodów stanie 50 zawodników, w tym siedmiu reprezentantów Polski w składzie: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. W jutrzejszym konkursie zobaczymy również trzech braci Prevc (Cene, Domen, Peter) po raz pierwszy w międzynarodowych zawodach.

Pełna lista startowa zawodów

Program zawodów:

15:00 – seria próbna
16:00 – pierwsza seria konkursowa

Transmisja z zawodów Pucharu Świata w Engelbergu odbędzie się na kanałach TVP1 i Eurosport1.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.