PŚ w Engelbergu. Ostatni sprawdzian przed Turniejem Czterech Skoczni (lista startowa)

Fot. M. Król

Emocje po wczorajszych zmaganiach jeszcze nie opadły, a już czeka na nas kolejny etap rywalizacji o punkty Pucharu Świata. Kto stanie na starcie kwalifikacji do niedzielnego konkursu w Engelbergu?

Fot. M. Król

Pięćdziesięciu ośmiu – dokładnie tylu zawodników stanie do rywalizacji o awans do konkursu o punkty Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich. Engelberg po raz kolejny będzie świadkiem zaciekłej walki o jak najdłuższe skoki, by pojawić się na starcie przynajmniej pierwszej serii zmagań właściwych. Będzie to również ostatni sprawdzian zawodników na międzynarodowej arenie przed legendarnym Turniejem Czterech Skoczni.

Wśród Polaków na starcie kwalifikacji na Gross-Titlis-Schanze zobaczymy Kamila Stocha, Andrzeja Stękałę oraz Dawida Kubackiego, a także Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła i Klemensa Murańkę. Pierwszy z wymienionych był najlepszym z Biało-Czerwonych w sobotnich zmaganiach. Zajął drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Piotr Żyła, Andrzej Stękała oraz Dawid Kubacki. Czy panowie poprawią swoje wyniki?

Yukiya Sato oraz Robert Johansson, którzy w sobotnich zmaganiach nie awansowali do serii finałowej na pewno będą walczyć o każdy centymetr, by w konkursie się pojawić. Nie inaczej jest w przypadku Markusa Eisenbichlera. Niemcowi niewiele zabrakło do trzeciego miejsca na podium. Można zatem przypuszczać, że będzie on chciał zaznaczyć swoją dobrą formę przed Turniejem Czterech Skoczni.

W trakcie sobotnich zmagań Kamil Stoch zajął drugie miejsce ustępując miejsca jedynie Norwegowi, Halvorowi Egnerowi Granerudowi. Czy dziś Polak poprawi swój wczorajszy wynik? Przekonamy się o tym już niedługo. O wszystkim będziemy Państwa informować na bieżąco na Sportsinwinter.pl.

Pełna lista startowa kwalifikacji znajduje się tutaj.

Źródło: informacja własna.