PŚ w Engelbergu: Michael Hayboeck wygrywa serie próbną!

Przed chwilą zakończyła się seria próbna przed konkursem Pucharu Świata w Engelbergu. Najlepiej w niej spisał się Michael Hayboeck. Austriak pokonał Romana Koudelke i swojego rodaka Gregora Schlierenzauera. Prócz Piotra Żyły, Polacy spisali się dosyć przeciętnie.

Najwięcej punktów w serii próbnej zdobył Hayboeck, który uzyskał  137,5 metra. Kolejne miejsca zajęli Roman Koudelka (134,5 m) i Gregor Schlierenzauer (135,5 m). Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Anders Fannemel wylądował na 134,5 m i był czwarty, a na piątym miejscu znalazł się Richard Freitag (135,5 m).

Oprócz Piotra Żyły lądującego na 133 metrze, pozostali reprezentanci Polski specjalnie nie zachwycili. Jan Ziobro skoczył 123,5 m co dało mu 27 lokatę. Siedem pozycji niżej znalazł się Dawid Kubacki (125,5 m), a Klemens Murańka kompletnie psując swój skok zajął przedostatnie miejsce.

Mimo jesiennej aury która panuje w Szwajcarii, zawody nie są zagrożone. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na godzinę 14:15.