PŚ w Engelbergu: Kto wygra ostatni konkurs przed Turniejem Czterech Skoczni? (lista startowa)

Przed nami ostatni dzień rywalizacji w szwajcarskim Engelbergu przed 67. Turniejem Czterech Skoczni. Na starcie zobaczymy 63 zawodników. 



Dzisiejsze kwalifikacje zostały zaplanowane na godzinę 12.45, a zaraz po nich, o godzinie 14.15, rozpocznie się pierwsza seria ostatniego konkursu Pucharu Świata przed przerwą świąteczną. W zmaganiach weźmie udział sześciu reprezentantów Polski w niezmienionym składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Jakub Wolny.

Podczas wczorajszych zawodów niesamowitym skokiem popisał się Karl Geiger. Odległość  141 metrów zagwarantowała mu pierwsze miejsce, tuż przed Piotrem Żyłą i Danielem Huberem. Trochę może martwić gorsza dyspozycja Stefana Huli i Jakuba Wolnego, którzy w sobotę nie punktowali, ale mamy nadzieje, że dzisiaj biało-czerwoni dostarczą nam wielu wspaniałych emocji. Mała walka będzie rozgrywać się między reprezentacjami Polski i Niemiec, ponieważ po wczorajszych wysokich lokatach Niemcy jeszcze bardziej zbliżyli się do Polaków w klasyfikacji Pucharu Narodów. Aktualnie tracą do naszych zawodników 66 punktów i na pewno będą chcieli zmniejszyć tę stratę.

Pełna lista startowa

Transmisje z zawodów można śledzić na kanale Eurosport, TVP Sport i TVP 1.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.