PŚ w Engelbergu: Kto błyśnie formą po przerwie w startach? ( lista startowa)

Już dziś będziemy świadkami kolejnych zmagań zaliczanych do cyklu Pucharu Świata. Po dłuższej przerwie jesteśmy spragnieni dalekich skoków. Zawodnicy będą walczyć w konkursie indywidualnym w szwajcarskim Engelbergu.

Kolejnym przystankiem w sezonie 2018/2019 jest Szwajcaria. To tutaj, na skoczni Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu, zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne. Rekordzistą obiektu jest Domen Prevc, który w 2016 roku poszybował na odległość 144 metrów, poprawiając o pół metra wynik Kamila Stocha uzyskany tego samego dnia. Polacy trzykrotnie tutaj zwyciężali – Adam Małysz w 2001 roku oraz Jan Ziobro i Kamil Stoch w 2013 roku. Poza tym, wielokrotnie stanęli na pozostałych stopniach podium.

W sobotnim konkursie zobaczymy sześciu biało-czerwonych.  Dzisiejszego dnia nasze spojrzenia będą skierowane głównie w stronę Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego, Stefana Huli, Jakuba Wolnego i Macieja Kota. Wydaje się, że największe szanse na wygraną ma Ryoyu Kobayashi, lider klasyfikacji Pucharu Świata, który we wczorajszych kwalifikacjach był bezkonkurencyjny. Groźni mogą być też Niemcy, którzy tracą do Polaków 90 punktów w klasyfikacji Pucharu Narodów i na pewną będą chcieli odrobić tę stratę.

Pełna lista startowa

Seria próbna rozpocznie się o godzinie 15, natomiast pierwsza seria konkursowa godzinę później. Transmisję można śledzić na antenie Eurosport 1, TVP 1 i TVP Sport.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.