PŚ w Engelbergu: Kolejne zwycięstwo Freitaga

Właśnie zakończyła się druga seria drugiego konkursu w szwajcarskim Engelbergu. Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku może dopisać Niemiec Richard Freitag. Zaraz za nim uplasował się nasz reprezentant Kamil Stoch, a podium dopełnił Stefan Kraft.

Po pierwszej serii drugiego już konkursu w Engelbergu na prowadzeniu znajdował się Richard Freitag. Niemiec po skoku na 137,5 m uzyskał 141,3 pkt. Zaraz za nim znalazł się Japończyk Junshiro Kobayashi, którego odległość skoku była taka sama jak Niemca, jednak zdobył 137,4 pkt. Trzecie miejsce należało do Kamila Stocha po skoku na 137 m (137,6 pkt.). Reszta naszych reprezentantów spisała się bardzo dobrze. Wszyscy biało-czerwoni znaleźli się w pierwszej 20. zawodów. Piotr żyła zajmował 8. miejsce, 11. Stefan Hula, 12. Maciej Kot, 18. Dawid Kubacki i 20. Jakub Wolny.

W drugiej serii po raz kolejny Freitag pokazał, że nie ma na niego mocnych. Po skoku na 135 m uzyskał on największą liczbę 286,4 pkt. Ku uciesze Polskich kibiców, drugie miejsce zajął Kamil Stoch, który skoczył 133m uzyskując 274,8 pkt. Ze stratą 01 pkt. na trzecim miejscu podium uplasował się Stefan Kraft po skoku na 134,5 m. Polacy zajęli ostatecznie odpowiednio: Piotr Żyła 7. pozycję, Stefan Hula 13., Maciej Kot 16., Dawid Kubacki 20. i Jakub Wolny 24. pozycję.

Wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.