PŚ w Engelbergu. Kamil Stoch powalczy o pobicie rekordu Małysza? (lista startowa)

fot. M. Król

Przed nami ostatnie konkursy indywidualne przed jedną z prestiżowych imprez w sezonie 2021/2022, czyli Turniejem Czterech Skoczni. W przedświątecznych zawodach w szwajcarskim Engelbergu zobaczymy pięciu reprezentantów Polski. Pierwsza seria konkursowa startuje o 16:00.

fot. M. Król

Engelberg, to ostatni przystanek przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Turniejem Czterech Skoczni. W zawodach na tym Gross-Titlis-Schanze zobaczymy pięciu reprezentantów Polski: Kamila Stocha, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego i Dawida Kubackiego. Do konkursu sensacyjnie nie zakwalifikował się Piotr Żyła. Nie zobaczymy również Klemensa Murańki.

Czy Stoch pobije rekord Małysza?

Nie ma wątpliwości, że zarówno Kamil Stoch jak i Adam Małysz są wybitnymi postaciami świata skoków narciarskich. Osiągnęli w tym sporcie wielkie sukcesy i dostarczyli nam ogromnej radości. W tym momencie obaj mają po 39 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata. Czy w ten weekend Stoch pobije rekord Małysza i wygra swój 40 konkurs w karierze? Polak z dobrej strony zaprezentował się w kwalifikacjach, jednak konkurencja jest mocna i o zwycięstwo może być trudno. Tym bardziej, że forma naszego reprezentanta nie jest jeszcze na stabilnym poziomie.

Ryoyu Kobayashi znowu najlepszy!

Japończyk wygrał kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego po skoku na 136,5m. Drugi był Timi Zajc, a podium uzupełnił Jan Hoerl. Wielki rywal Ryoyu Kobayashiego, Halvor Egner Granerud, zajął 9 miejsce. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, był 5. Na 19 miejscu skończył Andrzej Stękała, 33 był Paweł Wąsek. Jakub Wolny i Dawid Kubacki byli kolejno na 42 i 48 pozycji.

Lista startowa zawodów.

Źródło: informacja własna/fis.com