PŚ w Engelbergu : Kamil Stoch i Michael Hayboeck najlepsi w serii próbnej

Kamil Stoch uśmiechnięty

 Kamil Stoch oraz Michael Hayboeck osiągnęli najlepszą notę serii próbnej rozgrywanej przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Obaj prezentowali świetną postawę od początku rywalizacji w treningach oraz kwalifikacjach, co znalazło potwierdzenie w ostatniej próbie przed pierwszymi zawodami tego weekendu.

 Polak i Austriak skoczyli odpowiednio na 139 (najdłuższy skok) i 138,5 metra. Tuż za nimi uplasowali się Norweg Daniel Andre Tande (133 metry) oraz Domen Prevc ze Słowenii (129,5 metra). W pierwszej “10” nie zabrakło także innych Polaków. Poza Stochem znaleźli się w niej Piotr Żyła (7 miejsce, 133 metry), Maciej Kot (9 miejsce, 126 metrów) skaczący ze znacznie skróconego rozbiegu oraz Dawid Kubacki (10 miejsce, 134 metry). Nieco gorzej spisali się Stefan Hula, któy po skoku na odległość 129 metrów zajął 29 miejsce oraz sklasyfikowany 3 lokaty niżej Klemens Murańka (128 metrów). Kompletnie próba nie udała się Aleksandrowi Zniszczołowi, który lądując na 121 metrze zajął dopiero 45 miejsce.

 W serii próbnej dominował wiatr wiejący z tyłu skoczni. Miejmy nadzieję, że podczas samego konkursu nie będzie odgrywał tak ważnej roli i rywalizacja będzie stała na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.