PŚ w Engelbergu: Hayboeck zwycięża, Stoch dopiero 9

Michael Hayboeck

Właśnie zakończył się pierwszy konkurs PŚ w Engelbergu. Najlepszy okazał się Michael Hayobeck, który po skokach na 138 m i 134 m uzyskał aż 304,7 pkt. Zaraz za nim uplasował się Domen Prevc, a podium dopełnił kolega z reprezentacji dzisiejszego zwycięzcy Andreas Kofler. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajął dopiero 9. pozycję.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Michael Hayboeck. Austriak po dobrym stylowo skoku na 138 m uzyskał najwyższą notę 156,3 pkt. Najdłuższy skok tej serii należał do Richard Freitaga, który uzyskał o 6 pkt. niższą notę od prowadzącego. Trzecie miejsce należało do Daiki Ito, który zdobył 148,4 pkt. Tuż za podium plasował się nasz reprezentant – Dawid Kubacki. Na 7. miejscu znajdował się Kamil Stoch, 11. miejsce należało do Stefana Huli, 24. był Maciej Kot i ostatnim zawodnikiem walczącym o kolejne pucharowe punkty był 27. Piotr Żyła. Niestety do serii finałowej nie zakwalifikowali się Aleksander Zniszczoł (32. miejsce) i Klemens Murańka (43. miejsce). W dzisiejszym konkursie udział wzięli trzej bracia Prevc, gdzie najmłodszy – Cene, po pierwszej próbie zajmował 22. miejsce, „średni” – Domen 8. pozycję, a najstarszy Peter 6. lokatę.

W drugiej próbie Haybeck tylko potwierdził swoją wyśmienitą dyspozycję. Austriak po skoku na 134 m przypieczętował swoje zwycięstwo. Na drugiej pozycji znalazł się po awansie z 8. miejsca Domen Prevc ze startą 3,1 pkt do prowadzącego, a podium po najdłuższym skoku tej serii (139,5 m) dopełnił Anderas Kofler. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – nie utrzymał swojego 7. miejsca i ostatecznie zakończył konkurs na 9 pozycji. Największy awans spośród biało-czerwonych zaliczył Maciej Kot, który z 24. miejsca wskoczył na 12. Stefan Hula ostatecznie zajął 16. pozycję, 20. był Piotr Żyła, a Dawid Kubacki zaliczył duży spadek i po skoku na 119 m ostatecznie znalazł się na 22 miejscu. W pierwszej serii upadek zaliczył Czech Vojtech Stursa, a w drugiej nieszczęśliwie upadł Peter Prevc. Oboje nie odnieśli większych obrażeń.

Wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.