PŚ w Engelbergu: Hayboeck wygrywa pierwszy trening! Dobry skok Żyły!

Michael Hayboeck wygrał pierwszy trening przed kwalifikacjami do konkursów z cyklu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Na drugim miejscu uplasował się lider klasyfikacji generalnej – Anders Fannemel. Stawkę trzech najlepszych zawodników uzupełnił Gregor Schlierenzauer. Czwarte miejsce pierwszego treningu zajął Piotr Żyła!

Austriak w swojej próbie uzyskał 131 metrów, co dało mu łączną notę 84.4 pkt.. Wyprzedził drugiego, Andersa Fannemela (131,5 metra) o 3.2 pkt.. Na trzecim miejscu po pierwszym treningu uplasował się Gregor Schlierenzauer, który oddał skok na odległość 129 metrów (80.8 pkt.).

W najlepszej “5” zawodników pierwszego treningu, miejsca tym razem nie zabrakło dla Piotra Żyły! Polak uzyskał 131,5 metra (78.7 pkt.), co dało mu 4 miejsce! Na 5 miejscu uplasował się Markus Eisenbichler (129,5 metra; 78.5 pkt.).

Pozostała szóstka Polaków skoczyła bardzo słabo. Dopiero 31 miejsce zajął Stefan Hula (120 metrów; 61.8 pkt.), a na 32 pozycji uplasował się Dawid Kubacki (121 metrów; 61.3 pkt.). Jan Ziobro (115 metrów; 59.4 pkt.) był 36, Bartłomiej Kłusek (119 metrów; 57.6 pkt.) zajął 42 miejsce, a Aleksander Zniszczoł (119 metrów; 57.6 pkt.) musiał się zadowolić 46 pozycją. Najgorzej z naszych reprezentantów wypadł Klemens Murańka, który skoczył tylko 97,5 metra (39.9 pkt.), co dało mu odległe 63 miejsce.