PŚ w Engelbergu. Dziś pierwszy konkurs indywidualny (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Na skoczni w Engelbergu skoczkowie powrócą dziś do rywalizacji o pucharowe punkty. Wśród pięćdziesięciu zawodników, którzy przystąpią do sobotniego konkursu, zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. Kto tym razem okaże się najlepszy?

fot. M. Rudzińska

W pierwszym w ten weekend konkursie będziemy mogli obejrzeć wszystkich biało-czerwonych, którzy przyjechali na zawody w Engelbergu. Na skoczni HS140 po raz kolejny pokażą się kolejno Andrzej Stękała (26. numer), Klemens Murańka (28. numer), Aleksander Zniszczoł (31. numer), Kamil Stoch (34. numer), Piotr Żyła (44. numer) oraz Dawid Kubacki (46. numer). Stoch triumfował na Gross-Titlis-Schanze w zeszłym roku, jednak czy i tym razem uda mu się powtórzyć ten wynik? Do dobrej dyspozycji zdaje się też powracać drugi z zeszłorocznych triumfatorów – Ryoyu Kobayashi.

We wczorajszych rundach błyszczała też obecna czołówka Pucharu Świata. W kwalifikacjach dobrą dyspozycję wyraźnie potwierdzili Yukiya Sato, Halvor Egner Granerud, Markus Eisenbichler czy powracający po tygodniowej absencji spowodowanej koronawirusem w austriackiej kadrze Daniel Huber. Pod nieobecność Karla Geiger pierwsza piątka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie mogła umocnić się na prowadzeniu. Ponadto okazję do ataku będą mieć skoczkowie z niższych pozycji. Ósmy Piotr Żyła traci do szóstego Niemca jedynie dziewięć punktów.

Pierwszy numer na liście startowej należy dzisiaj do Simona Ammanna. Jako ostatni na belce startowej pojawi się Halvor Egner Granerud. Początek konkursu jest zaplanowany na godzinę 16:00.

Lista startowa

Źródło: informacja własna