PŚ w Engelbergu: Dziś ostatni konkurs przed Turniejem Czterech Skoczni (lista startowa)

fot. skisprungschanzen.com

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Podczas dzisiejszego popołudnia rozegrany zostanie drugi konkurs indywidualny w szwajcarskim Engelbergu. Będzie to zarazem ostatni sprawdzian zawodników przed zbliżającym się Turniejem Czterech skoczni.

Engelberg jest czwartym przystankiem w cyklu Pucharu Świata. Jest to także miejsce w którym zawodnicy mają możliwość sprawdzenia się przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni. Po tych zmaganiach zawodnicy będą kierowali się do swoich domów by spędzić święta z najbliższymi. Komu uda się zwyciężyć?

Na godzinę 12:30 organizatorzy przewidzieli kwalifikacje, w których udział weźmie 62 zawodników z 16 krajów. Na belce startowej zobaczymy 7 naszych reprezentantów. Pewny udział w zawodach nadal mają Maciej Kot, który obecnie zajmuje 4. miejsce w generalnej klasyfikacji oraz Kamil Stoch, który nadal utrzymuje 6. pozycję tej samej klasyfikacji. Z numerem 25. do kwalifikacji przystąpi Klemens Murańka, 28. będzie Aleksander Zniszczoł, 40. numer to numer Stefana Huli, 44. numer startowy widnieć będzie na piersi Piotra Żyły, a Dawid Kubacki pokaże się 48 z kolei. Planowo o godzinie 14:00 powinna rozpocząć się pierwsza seria drugiego konkursu indywidualnego.

Plastron lidera nadal należy do Domena Prevca. Zaraz za nim plasuje się Daniel Andre Tande ze startą 82 punktów. Natomiast różnica punktowa pomiędzy trzecim Stefanem Kraftem, a czwartym Maciejem Kotem jest niewielka i wynosi jedynie 2 pkt. Jest więc duża szansa, by przed świętami nasz reprezentant wrócił na podium TOP10. W sezonie 2013/2014 oba konkursy w Engelbergu były dla nas bardzo szczęśliwe. Polscy kibice dwukrotnie mogli śpiewać Mazurka Dąbrowskiego i zarazem podziwiać dwóch zawodników na podium. Czy nasi reprezentanci będą w stanie powtórzyć taki prezent naszym kibicom?

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.