PŚ w Engelbergu: Dziś kwalifikacje na nowej Gross-Titlis-Schanze ( lista startowa )

fot: skisprungschanzen.com

fot: skisprungschanzen.com
fot: skisprungschanzen.com

Już dziś na nowo przebudowanej skoczni Gross-Titlis-Schanze odbędą się treningi i kwalifikacje przed sobotnim konkursem indywidualnym. Na starcie treningów i kwalifikacji zobaczymy 64 zawodników.

Przed nami kolejny przystanek Pucharu Świata, tym razem najlepsi skoczkowie świata zawitają do szwajcarskiego Engelbergu gdzie będą rywalizować o cenne punkty Pucharu Świata. Punkt K skoczni usytuowany jest na 125 metrze a jej wielkość wynosi 140 metrów. Rekordzistą obiektu sprzed roku jest Peter Prevc, który poszybował na 142 metr. Po dokonanych w ostatnim czasie modernizacjach dochodzą do nas informacje od organizatorów, że na odnowionej skoczni będzie można latać nawet na 150 metrów. Zawody Pucharu Świata w Engelebergu będą pierwszymi konkursami na przebudowanej skoczni. Czy uda się pobić rekord Petera Prevca, przekonamy się już niebawem.

Zawodnicy swoją dzisiejszą rywalizacje rozpoczną oficjalnymi treningami o godzinie 15:00. Na godzinę 17:00 zaplanowano kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.  O awans do pierwszej serii sobotniego konkursu powalczy pięciu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł. Pewny awans do konkursu mają Kamil Stoch oraz Maciej Kot, gdyż sklasyfikowani są w czołowej „10” Pucharu Świata. Mamy nadzieję że w sobotnim konkursie zamelduje się cała siódemka w komplecie. Transmisja na żywo z dzisiejszych kwalifikacji na antenie RadioGol.pl

Lista startowa

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.