PŚ w Engelbergu: Dominacja Kobayashiego, Stoch dziewiąty

16:50, 22.12.2019 Angelika Uchacz Aktualizacja: 15:56, 23.12.2019

Drugi z konkursów z cyklu Pucharu Świata dobiegł końca. Dzisiejszym zwycięzcą na Gross-Titlis-Schanze okazał się reprezentant Japonii, Ryoyu Kobayashi.

Ryoyu Kobayashi,tak brzmi nazwisko dzisiejszego zwycięzcy konkursu. Reprezentant Japonii skoczył na odległość 132,5 i 134 metry, i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce na podium dzisiejszych zmagań. Zaraz za nim uplasował się zawodnik ze Słowenii, Peter Prevc, który uzyskał odległości 123,5 oraz 127,5 metra. Pierwszej trójki dopełnił Jan Hoerl. Austriak oddał dwa dobre skoki, na odległość 134 oraz 136,5 metra.

Tuż za podium znalazł się Karl Geiger. Zaraz za nim, na piątym miejscu, uplasował się Daniel Huber. Jedno oczko niżej ukończył zmagania jego rodak, Philipp Aschenwald. Siódma lokata należała dziś do reprezentanta Norwegii, Mariusa Lindvika. Robert Johansson zajął ósme miejsce w stawce. Kamil Stoch zajął dziewiątą lokatę. Pierwszą dziesiątkę zamknął Stephan Leyhe.

Kwalifikacje do konkursu zostały odwołane, w pierwszej serii mogliśmy więc obserwować wszystkich zawodników, którzy pojawili się w Szwajcarii. Warunki od początku konkursu były loteryjne. Kompensaty za wiatr sięgały kilkudziesięciu punktów, a rekordzistą dzisiejszego dnia był Piotr Żyła. Jego dodatek za niekorzystne warunki sięgnął 26,2 punktu. Trzech zawodników później skakał Jan Hoerl. Austriakowi odjęto 5,9 punktu, ponieważ miał dobre warunki i wiatr pod narty.

Pozytywnym akcentem konkursu są także punkty zdobyte przez Siergieja Tkaczenko. Kazach ukończył zmagania na 24 miejscu. Szwajcarzy także mogą być zadowoleni. Gospodarze mieli w drugiej serii aż czterech reprezentantów. Kilian Peier został sklasyfikowany na 11. miejscu, a Gregor Deschwanden objął 20. lokatę. Andreas Schuler zajął 26, a Dominik Peter 29. miejsce.

Nie zadowalają niestety wyniki reprezentantów Polski. Jedynie Kamil Stoch oraz Stefan Hula zakwalifikowali się do drugiej serii konkursu. Piotr Żyła ukończył zmagania na 33, a Maciej Kot na 35 miejscu. Klemens Murańka uplasował się na 44. miejscu, a Dawid Kubacki objął dopiero 47 lokatę. Jakub Wolny zajął 52. miejsce.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.