PŚ w Engelbergu: Czas rozpocząć ostatnie zmagania przed TCS. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

0

weltcup-engelberg.ch

weltcup-engelberg.ch

Karuzela Pucharu Świata zawita tym razem do Engelbergu. Szwajcarska skocznia po raz kolejny będzie świadkiem zmagań  zawodników ze światowej czołówki. To ostatni weekend ze skokami przed Turniejem Czterech Skoczni. 

SPORTY ZIMOWE W TV – GDZIE OGLĄDAĆ?

Zawodnicy określają skocznię w Engelbergu mianem “przyjemnej”, a na pewno bardzo dobrze wspomina ją Janne Ahonen. Triumfował tu aż pięć razy, czterokrotnie był na drugim miejscu, a w trzech konkursach zajmował trzecią lokatę. Czterema zwycięstwami cieszył się tu Gregor Schlierenzauer, a Simon Amman, Andreas Kofler i Thomas Morgenstern stawali trzykrotnie na najwyższym stopniu podium.

Gross-Titlis-Schanze jest obiektem lubianym także przez polskich zawodników. W 2013 roku triumfował tutaj Jan Ziobro, a Kamil Stoch zajął drugie miejsce w stawce. Rok później to zawodnik z Zębu stanął na najwyższym miejscu podium, a Ziobro był trzeci. W 2016 roku Kamil Stoch zajął drugie miejsce, zaraz za reprezentantem Słowenii Domenem Prevcem, a w 2017 roku ponownie był drugi. Rok 2018 był przychylny dla Piotra Żyły, gdyż zajął drugie miejsce w pierwszym konkursie. Dzień później powtórzył swoje osiągnięcie, a Kamil Stoch dopełnił podium.

W tym roku Polska drużyna pojawi się w Szwajcarii w takim samym składzie jak w Klingenthal. Będą nas więc reprezentować  Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Kamil Stoch, Stefan Hula oraz Klemens Murańka. Zmiany w składzie wprowadzili jednak Norwegowie, zmuszeni do tego przez kontuzję Thomasa Aasen Markenga, o której pisaliśmy TUTAJ. Zastąpi go 20-letni Anders Haare.

Pełna lista startowa znajduje się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.