PŚ w Engelbergu: 75 zawodników wystartuje w kwalifikacjach! (Lista startowa)

zniszczołW dzisiejszych kwalifikacjach przed dziewiątym konkursem indywidualnym w Engelbergu wystąpi 75 skoczków. Wśród nich znajduje się siedmiu reprezentantów Polski: Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Klemens Murańka i Jan Ziobro. Początek kwalifikacji zaplanowano na 12:45.

Faworytów do triumfu w dzisiejszym konkursie jest bardzo dużo! We wczorajszych zawodach nieoczekiwanie wygrał Richard Freitag, a zwycięzca wszystkich treningów – Michael Hayboeck musiał się zadowolić dopiero trzecim miejscem. Mocni wydają się być również: Stefan Kraft, Anders Fannemel, Roman Koudelka, Peter Prevc czy Severin Freund, który ma również szanse na walkę o żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (traci do Fannemela: 43 punkty).

Niestety Polscy skoczkowie nie wyszli z kryzysu jaki ich dopadł. Wczoraj najlepszym z Polaków był Jan Ziobro, który zajął 20 miejsce. Bardzo dobrze spisujący się na treningach – Piotr Żyła został sklasyfikowany na 24 miejscu. Mamy nadzieję, że dzisiaj Polacy w końcu pokażą na co ich stać, sprawiając sobie i swoim kibicom świąteczny prezent.

Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 12:45. Relacje będzie można śledzić na berkutschi.com. Konkurs zaplanowana na godz. 14:15. Zawody na żywo będzie można zobaczyć w TVP1 oraz w Eurosporcie.

Pełna Lista startowa kwalifikacji

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.