PŚ w Engadynie. Krueger ze zwycięstwem na koniec sezonu

12:50, 14.03.2021 Mateusz Król Aktualizacja: 21:37, 15.03.2021

Simen Hegstad Krueger okazał się najlepszy w biegu na 50 km stylem dowolnym w Engadynie. Norweg wygrał tym samym pierwsze zawody sezonu w ostatnim starcie tej zimy. Na drugim stopniu podium stanął mistrz świata w rywalizacji na 15 km - Hans Christer Holund. Trzeci był Jens Burman. To pierwsze miejsce w czołowej trójce w karierze Szweda.

ge

Biegiem pościgowym na 50 km stylem dowolnym panów zakończył się sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich 2020/2021. Najlepszy na maratońskim dystansie w Engadynie okazał się Simen Hegstad Krueger. Norweg na prostej finiszowej okazał się lepszy od Hansa Christera Holunda oraz Jensa Burmana. Na ostatnim odcinku przed metą to właśnie ta trójka odłączyła się od pozostałych i stoczyła walkę o zwycięstwo. Holund mógł cieszyć się z drugiej lokaty ze stratą 1,2 s. Burman zaś doczekał się wreszcie miejsca na podium. Szwed ze stratą 3 sekund stanął na najniższym stopniu podium.

Na czwartym miejscu zmagania ukończył Johannes Klaebo. Piąty był jego rodak Paal Golberg. Dopiero szóste miejsce zajął Aleksander Bolszunow, który na trasę wyruszył jako pierwszy. To dzięki temu, że w sobotę wygrał rywalizację na 15 km. Rosjanin jednak odczuje dzisiaj wielką radość, kiedy odbierze drugą z rzędu Kryształową Kulę. W rywalizacji udział brał jeden Polak - Dominik Bury, który ostatecznie uplasował się na 54. lokacie.