PŚ w Engadynie. Julia Stupak zwycięża w przedostatnim biegu sezonu

fot: M. Rudzińska

Rosjanka Julia Stupak wygrała bieg masowy na 10 km stylem klasycznym w Engadynie. Drugie miejsce zajęła Norweżka Heidi Weng, a trzecie Szwedka Ebba Andersson.

fot: M. Rudzińska

W ostatnim weekendzie Pucharu Świata nie bierze udziału Therese Johaug. Największa gwiazda zakończonych niedawno mistrzostw świata w Oberstdorfie wycofała się ze względu na uraz nadgarstka. Pod nieobecność norweskiej dominatorki mogliśmy liczyć na bardziej wyrównaną rywalizację. Przez większą część dystansu faktycznie tak było. Ostatecznie jednak nie mieliśmy do czynienia ze sprinterskim finiszem, decydującym o zwycięstwie. Zapobiegła temu Julia Stupak. Tuż przed metą Rosjanka oderwała się od swych rywalek i samotnie przybiegła na metę z czasem nieco ponad 25 minut. O drugie miejsce bój stoczyły Heidi Weng z Ebbą Andersson. Lepsza okazała się Norweżka (+7,1 s), wyprzedzając swą szwedzką rywalkę o ponad sekundę. Na czwartej pozycji uplasowała się Niemka, Laura Gimmler (+16,4 s), a piąta była Amerykanka Jessie Diggins (+20,7 s). W ostatnim weekendzie PŚ w biegach nie biorą udziału reprezentantki Polski.

Wyniki biegu

W klasyfikacji generalnej sezonu sytuacja jest już rozstrzygnięta. Swoją pierwszą w karierze Kryształową Kulę odbierze jutro Jessie Diggins. Nadal jednak toczy się walka o małą kulę za klasyfikację dystansową. Prowadząca w niej Diggins ma nad Ebbą Andersson i Julią Stupak odpowiednio 43 i 44 punkty przewagi. O ostatecznej kolejności zadecyduje jutrzejsza rywalizacja na 30 km techniką dowolną. Będzie to ostatni bieg sezonu 2020/2021. Początek o godzinie 08:15.

Klasyfikacja generalna PŚ

Klasyfikacja dystansowa PŚ

Źródło: informacja własna