PŚ w Engadynie. Bolszunow najlepszy w biegu masowym na 15 km

12:44, 13.03.2021 Anna Felska Aktualizacja: 23:50, 13.03.2021

Aleksandr Bolszunow zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Engadynie, w biegu na 15 km ze startu wspólnego stylem klasycznym. Na podium również Johannes Klaebo oraz Paal Golberg.

Dla Bolszunowa dzisiejsze zwycięstwo jest 10. wygraną w tym sezonie. Rosjanin wyprzedził Norwegów, którzy do końca walczyli o drugą pozycję -  Johannesa Klaebo o 18,4 s, natomiast Paala Golberga o 18,9 s. Rywalizacja o miejsce na podium była wyrównana, ponieważ czwarty Szwed Jens Burman straciła tylko 20 s do zwycięzcy, a piąty Simen Hegstad Krueger 21,2 s. Szóstą poyzycję zajął Rosjanin Artiom Malcew (+24,2). Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Iivo Niskanen (+27,4 s), Hans Christer Holund (+31,2) oraz Martin Loewstroem Nyenget (+39,2). Czołową dziesiątkę zamknął Aleksiej Czerwotkin (+40,9).

Jedyny Polak w stawce - Dominik Bury zajął 59. miejsce, ze stratą ponad 2 minut i 10 sekund do Bolszunowa.

Pełne wyniki biegu

Jutrzejsze biegi pościgowe na 30 km pań, oraz na 50 km panów techniką dowolną, zakończą sezon 2020/2021 w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Początek biegu kobiet o godz. 8:15, a mężczyzn o godz. 10:35.