PŚ w Dreźnie. Zaskakujący skład polskich biegaczy

fot. M. Rudzińska

Trenerzy Martin Bajciciak oraz Lukas Bauer powołali skład na Puchar Świata w Dreźnie. Wśród reprezentantów Polski, których zobaczymy podczas najbliższego weekendu, znalazło się trzech debiutantów.

fot. M. Rudzińska

Kolejnym przystankiem Pucharu Świata w biegach narciarskich jest Drezno. Tam na zawodników czekają dwa sprinty stylem dowolnym – najpierw indywidualny, potem drużynowy. Trenerzy podjęli już decyzję, których z polskich biegaczy ujrzymy podczas zmagań w niemieckiej miejscowości. Martin Bajciciak tym razem powołał cztery podopieczne. Wśród nich znalazła się oczywiście liderka polskiej kadry na początku tego sezonu Monika Skinder. 19-latka w rywalizacji sprinterskiej startowała i w Ruce, i w Davos. W Szwajcarii, gdzie biegano łyżwą, zajęła najlepsze w karierze 15. miejsce.

Drugą z powołanych polskich biegaczek, której udało się już w tym sezonie zdobyć punkty, jest Weronika Kaleta. W Dreźnie zobaczymy także Izabelę Marcisz i Magdalenę Kobielusz.

Skład mężczyzn z kolei z pewnością można nazwać sporą niespodzianką. W grupie powołanych zawodników znalazł się bowiem tylko jeden podopieczny trenera Lukasa Bauera, a mianowicie Maciej Staręga. Najbardziej doświadczony w drużynie w Davos zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obok Staręgi szansę startu otrzymali 3 zawodników kadry młodzieżowej.

Możliwość debiutu dostali Sebastian Bryja, Piotr Sobiczewski oraz Robert Bugara. Każdy z wymienionych zawodników sprawdził się w sprincie techniką dowolną w niedawno rozegranych zawodach juniorskich w Goms. Cała trójka przeszła przez eliminacje, a Sobiczewski dotarł do półfinału.