PŚ w Dreźnie: Sprinty drużynowe dla Szwecji i Włoch

Reprezentantki Szwecji wygrały rywalizację w sprincie drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w Dreźnie. Wśród mężczyzn triumfowali biegacze z Włoch. Polki w składzie Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz, odpadły w półfinale.

Szwecja wystawiła do dzisiejszych sprintów drużynowych dwa duety: w składzie Szwecji I znalazła się wczorajsza triumfatorka, czyli Hanna Falk i Stina Nilsson, a Szwecję II tworzyła para Ida Ingemarsdotter i Maja Dahlqvist. Obie reprezentacje kraju spod znaku Trzech Koron zmierzyły się ze sobą już w pierwszym półfinale, który ostatecznie wygrały Falk i Nilsson. Tuż za ich plecami finiszował drugi duet ze Szwecji. Do finału z tego biegu awansowały także Szwajcarki, Włoszki, Słowenki i Australijki. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem Amerykanek I, które wyprzedziły drużynę USA II, Niemcy I i Niemcy II. Biało-czerwonym startującym w składzie Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec do awansu zabrakło niespełna pół sekundy.

Finał rywalizacji kobiet był bardzo wyrównany. Na przedostatniej zmianie na prowadzeniu znajdowały się jeszcze Szwajcarki, ale na ostatniej pętli nie wytrzymały one tempa narzuconego przez Skandynawki i Amerykanki. Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły Nilsson, Dahlqvist i Caldwell. Na finiszu największą siłą i sprytem z tej trójki wykazała się Dahlvqist, która pokonała swoją młodszą koleżankę z kadry Stinę Nilsson o ułamek sekundy (+0,1 sek). Na najniższym stopniu podium finiszował zespół USA I. Czwarte miejsce zajęły Niemki (Kolb/Ringwald), a piąte Słowenki (Cebasek/Fabjan).

Wyniki sprintu drużynowego kobiet

Sprint drużynowy mężczyzn wygrał duet z Włoch startujący w składzie Dietmar Noeckler i Federico Pellegrino. Biegacze z Półwyspu Apenińskiego już w półfinale pokazali się z bardzo dobrej strony, ale wówczas musieli uznać wyższość reprezentacji Norwegii. Do decydującego biegu, oprócz Włochów i Norwegów, zakwalifikowały się także dwa duety szwajcarskie, Włochy II, Wielka Brytania, Rosja, Szwecja I i Szwecja II, Stany Zjednoczone i Norwegia II.

Finałowy bieg bardzo dobrze rozpoczęli Norwegowie, którzy nadawali ton rywalizacji i starali się cały czas utrzymywać na prowadzeniu. Za ich plecami, ale z niewielkimi stratami, podążali Rosjanie, Włosi i Szwedzi. Na przedostatniej rundzie biegowej przyspieszył Emil Joensson dzięki czemu Szwed oderwał się od reszty stawki. Przewagi wypracowanej przez swojego rodaka nie zdołał jednak utrzymać Teodor Peterson. 29-letni sprinter dał się dogonić będącemu w świetnej formie Włochowi Federico Pellegrino i musiał się zadowolić drugim miejscem. Pierwsze przypadło bowiem drużynie z Półwyspu Apenińskiego. Na najniższym stopniu podium finiszowali Rosjanie w składzie Krasnov/Retivykh.

Norwegowie, z Johannesem Klaebo na drugiej zmianie, musieli się zadowolić piątym miejscem.

Wyniki sprintu drużynowego mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.