PŚ w Dreźnie: Sprint drużynowy dla Szwecji i Norwegii

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Niedzielne sprinty drużynowe w Dreźnie zakończyły się podwójnym zwycięstwem Szwedek (Nilsson, Dahlqvist) i reprezentantów Norwegii (Valnes, Skar). Pierwszy zespół Szwecji wyprzedził swoje rodaczki (Ingemarsdotter i Sundling) i Norwegię I (Eide, Falla). U panów na podium stanęła także Norwegia II (Golberg, Brandsdal) i Rosja I (Malcew, Rietiwych).

Szwedki były zdecydowanymi faworytkami rywalizacji w sprincie miejskim w Dreźnie. Na liście startowej dzisiejszego biegu znalazły się dwa duety z tego kraju, ale zwycięstwo odniosła Szwecja I w składzie Stina Nilsson i Maja Dahlqvist, która już w eliminacjach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony wygrywając i w pełni kontrolując drugi półfinał. W finale Szwedki cały czas utrzymywały się w ścisłej czołówce, a na swojej ostatniej zmianie prawdziwą klasę pokazała najlepsza sprinterka tego roku, czyli Stina Nilsson. Triumfatorka czterech ostatnich sprintów Pucharu Świata z łatwością oderwała się od rywalek i zapewniła kilkanaście metrów przewagi Mai Dahlqvist.

Na ostatniej pętli dała o sobie znać Maiken Caspersen Falla, która próbowała odskoczyć szwedzkim duetom. Norweżka przez jakiś czas prowadziła, ale na podbiegu tuż przed metą została dogoniona przez Dahlqvist, Sundling i Amerykankę Caldwell. Ostatecznie zwycięstwo odniosła Szwecja I. O pozostałych miejscach na podium decydował fotofinisz między Szwecją II, Norwegią I i USA I. Wszystkim sztafetom zmierzono identyczny czas, ale do TOP3 nie dostały się biegaczki z Ameryki Północnej.

W eliminacjach sprintu drużynowego biegły dwie sztafety z Polski, ale żadna z nich nie zdołała zakwalifikować się do finału. Izabela Marcisz i Monika Skinder ukończyły swój bieg na siódmej pozycji, ale zostały karnie przesunięte na ostatnią lokatę, a Weronika Kaleta i Urszula Łętocha były dziewiąte w drugiej serii półfinałowej.

Wyniki sprintu kobiet

Sprint drużynowy mężczyzn padł łupem Norwegii I, która biegła w składzie Erik Valnes i Sindre Bjoernestad Skar. Biegacze z Kraju Fiordów w półfinale zajęli czwarte miejsce, ale w decydującym biegu byli już bezkonkurencyjni, głównie za sprawą świetnie dysponowanego na ostatniej pętli triumfatora wczorajszego sprintu – Skara. Na drugiej pozycji finiszowała Norwegia I, która po pięciu zmianach była na prowadzeniu. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie. Reprezentanci Sbornej w Dreźnie pojawili się bez swoich największych gwiazd, ale nie przeszkodziło to im w stanięciu na podium.

Czwarte miejsce zajęli Szwajcarzy (Schaad, Hediger), którzy triumfowali w drugim półfinale. Piąte miejsce przypadło Rosji II (Krasnow, Tierientiew), szóste Wielkiej Brytanii (Clugnet, Young), a dopiero siódme Francji I (Chanavat, Jouve). Bardzo słabo spisali się Włosi (Noeckler, Pellegrino), którzy uplasowali się na ostatnim miejscu.

Polacy nie startowali.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.