PŚ w Dreźnie. Pierwsze zwycięstwo w karierze Nadine Faehndrich

fot. M. Rudzińska

Nadine Faehndrich odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Szwajcarka okazała się najlepsza w sprincie techniką dowolną w Dreźnie. Monika Skinder i Izabela Marcisz zakończyły zmagania na fazie ćwierćfinałowej. U panów drugi triumf w sezonie wywalczył Federico Pellegrino. 

fot. M. Rudzińska

Nadine Faendrich odniosła dziś największy sukces w karierze w pucharowej rywalizacji. Szwajcarska biegaczka wygrała sprint stylem łyżwowym podczas rywalizacji w Dreźnie. 25-letnia zawodniczka już w eliminacjach pokazała moc. Świetną dyspozycję potwierdziła zarówno w ćwierćfinale, jak i półfinale. W walce o podium Faehndrich do ostatnich metrów rywalizowała z ostatecznie drugą Sophie Caldwell Hamilton oraz trzecią Anamariją Lampic. Warto dodać, ze Słowenka podczas biegu złamała kijek, a i tak była w stanie dogonić najlepsze dziś biegaczki.

W finale biegły również czwarta Jessie Diggins, piąta Laurien van der Graaff oraz szósta Lucia Scardoni. Polki zakończyły zmagania na fazie ćwierćfinałowej. Monika Skinder w swoim biegu była piąta, a Weronika Kaleta szósta. Biało-czerwone zostały sklasyfikowane odpowiednio na dwudziestej piątej i trzydziestej pozycji.

U panów triumf odniósł ekspert od zmagań sprinterskich Federico Pellegrino. Włoski mistrz wywalczył tym samem drugie zwycięstwo w tym sezonie – w ubiegłym weekendzie okazał się najlepszy podczas rywalizacji w Davos. Świetnie zaprezentował się Andre Young. Brytyjczyk, podobnie jak Anamarija Lampic, złamał kijek w finale. Pokazał jednak wysoką formę – na finiszu nie zdołał dogonić tylko Pellegrino. Podium uzupełnił Gleb Retywich.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Aleksander Bolszunow zajął dziś czwarte miejsce. Na piątej i szóstej lokacie uplasowali się dwaj Amerykanie – odpowiednio Simeon Hamilton oraz Kevin Bolger. Niespodziewanie w półfinale odpadł najlepszy w eliminacjach Lucas Chanavat. Francuz w Davos pechowo upadł w ćwierćfinale. W Dreźnie w biegu półfinałowym na finiszu pokonał go Young i Pellegrino.

Wyniki sprintu kobiet i mężczyzn

Źródło: informacja własna

Obserwuj